ART / Etchings etc / Colour etching 13546003
nr 1354 6003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 57/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 57/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
SEK 350
Monday October 19 2020
at 19:09:35
16/10 11:02:10
300 kr
18/10 17:10:33
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander